Friday, January 28, 2022

Përzgjedhja jonë

Lifestyle & Fun

Einxhel i nënshtrohet operacionit pasi u rrëzua dhe lëndoi krahun

Einxhel Shkira ka pësuar një incident të rëndë mbrëmjen e djeshme në shtëpinë e “Big Brother VIP”. Ajo ka thyer krahun teksa ka qenë...

Einxhel rrëzohet dhe lëndon krahun, dërgohet në spital

Prezantuesja Einxhel Shkira pësoi një lëndim kur në orët e para të mëngjesit të së premtes u rrëzua aksidentalisht. Ajo ishte duke luajtur me një...

ARTE

Shkencë & Teknogji

Lidhu me ne

62,345FansLike
345FollowersFollow
2,458FollowersFollow
- Advertisment -

Sport

Kuriozitete

Pa patentë prej më shumë se 70 vitesh, policia ndalon të moshuarin

Një burrë drejtonte makinën pa patentë prej më shumë se 70 vitesh. Rasti në djalë është shënuar në Nottingham të Britanisë së Madhe. Ai u...

UDHËTIME

Pesë qytetet e famshme të lashtësisë, që sot nuk ekzistojnë

Duket si diçka e pabesueshme, që një qytet i tërë mund të pushojë një ditë së ekzistuari. Një metropol i sofistikuar i artit, arkitekturës,...

Në këto vende mund të blini shtëpi për 1 dollar

Gjërat më të mira në jetë janë falas dhe po kështu është edhe shtëpia juaj e ardhshme e ëndrrave. Për ata që planifikojnë të zhvendosen...

Pse dëshirojmë të udhëtojmë: Historia si u bëmë turistë

Pandemia aktuale ka mbajtur të mbyllur në shtëpi shumicën nga ne. Gjatë 2 viteve të fundit, industria e udhëtimeve është rrënuar. Sipas Organizatës Botërore...

Cila është mosha perfekte për t’i çuar fëmijët në DisneyLand?

Një udhëtim në Disneyland është i kushtueshëm dhe duke qenë se për shumë njerëz është një nga ata udhëtimet "një herë në jetë", është...

Shtetet më të mira për të punuar jashtë vendit në vitin 2022

Pandemia ka ndryshuar tërësisht jetën tonë, nga gjërat më të vogla të përditshmërisë e deri te mendimet për të punuar diku gjetkë nëpër botë. Me...
- Advertisement -

Receta & Gatime

Përbërësit: 1 kg miell 3 vezë 50 gr sodë buke 50 gr kripë 3 gota kos Djathë Ullinj të zinj Procedura: Në një enë tundim vezët me sodën e bukës. Më pas i...

Mobile

Tips

Auto

SHËNDETI

SHOWBIZ