Tuesday, May 24, 2022

Përzgjedhja jonë

Lifestyle & Fun

7 modelet e rrobabanjove që duhet të blini këtë verë!

Photo Credits: Favim.com Vera është thuajse gati dhe gjithçka që ju nevojitet tani është të gjeni rrobabanjot perfekte për këtë sezon.  Secili ka preferencat e...

A luajnë rol pijet me ëmbëlsues në vetëvrasjen e adoleshentëve?

Photo Credits: Banner Health *Pije me ëmbëlsues (soft drinks) - një pije që zakonisht përmban ujë (shpesh të gazuar), një ëmbëlsues dhe një aromë natyrale...

KRONIKË

Shkencë & Teknogji

Lidhu me ne

62,345FansLike
345FollowersFollow
2,458FollowersFollow

VIDEO INTERESANTE

- Advertisment -

Sport

Kuriozitete

UDHËTIME

Kjo qendër tregtare duket si një qytet (jo dhe aq) i vogël

Me më shumë se 200 dyqane, një arkiteturë që ndërthur kulturën e disa vendeve dhe me një kanal të brendshëm prej 150 metrash,...

Një biletë për Askund: Trendi i pabesueshëm i fluturimeve dhe kritikat ndaj tij

Të lexoni se dikush do të presë një biletë për të shkuar –askund– mund të duket si shaka pa kripë. Por në fakt,...

Ky fotograf udhëton nëpër Europë për të sjellë foto ‘Dikur dhe Sot’ të vendeve të njohura

Kurt Hielscher (1881–1948) ka qenë një fotograf i njohur dhe mësues gjerman, i cili gjatë periudhë 1910–1930 udhëtoi nëpër disa vende europiane. Hielscher...

Ja si duken disa nga rrugët më të bukura në botë

Të përcaktosh një listë me rrugët më të bukura në botë është e vështirë. Një rrugicë, jo domosdoshmërisht e njohur, mund të jetë...

Ky hotel është për guximtarët dhe ata që s’kanë fobi lartësitë

Të duhen këllqe të forta, në kuptimin e parë dhe të dytë, për të shijuar magjinë e hotelit Natura Vive Skylodge, i vendosur në...
- Advertisement -

Receta & Gatime

Trahaniku është një pjatë që në Maqedonë lindore përgatitet duke përdorur trahana dhe jufka. Kur moti është shumë i ftohtë, kjo recetë është perfekte sepse...

Mobile

Tips

Auto

SHËNDETI

SHOWBIZ