Thursday, July 7, 2022

Muriqi pritet të zgjedh mes ekipeve Lacio dhe Tottenham

Ylli i Kombëtares së Kosovës në futboll dhe klubit turk Fenerbahçe, Vedat Muriqi është ndër futbollistët më të kërkuar në këtë stinor të transferimeve. 

26-vjeçari nga Prizreni, sipas raportimeve, pritet të përzgjedh nëse do të vazhdojë kontratën edhe për sezonin e radhës në Turqi apo do të transferohet drejt Seria A në Itali ose Premier League në Angli.

Dy ekipet e interesuara për shërbimet e sulmuesit kosovar janë Lacio në Itali dhe Tottenham Hotspurs në Angli. 

Mediat në Turqi raportojnë se Muriqi, i cili gjatë zezonës së fundit shënoi 15 gola, preferon më shumë ligën angleze dhe Tottenham, krahasuar me Lacion e Italisë.  Sipas të njëjtave media, klubi londinez ka ofruar edhe një shumë prej 30 milion funtash për transferimin e Muriqit në Londër.

- Advertisment -

Lexoni