Saturday, June 25, 2022

Ambasadori kinez në Izrael gjendet i vdekur në shtëpinë e tij

Ambasadori i Kinës në Izrael, Du Wei, është gjetur i vdekur në banesën e tij në një periferi të Tel Aviv, raportojnë media izraelite.

Du, 58 vjeç, u gjet i vdekur në shtratin e tij dhe shkaku i vdekjes ende nuk është raportuar.

Ai u emërua vetëm ambasador në shkurt pasi kishte shërbyer më parë si i dërguari i Kinës në Ukrainë.

Ambasadori Du Wei ishte i martuar dhe kishte një djalë.

- Advertisment -

Lexoni