Wednesday, May 25, 2022

Maskë për flokë të dëmtuar

Mbajtja e shëndetshme e flokëve është mjaft e vështirë por edhe shumë e rëndësishme për pamjen. Për fat të mirë ju mund të krijoni maska të thjeshta në kushte shtëpie të cilat do të riparojnë flokun e dëmtuar, do të ndihmojnë në rritje më të shpejtë dhe do ti dhurojnë shkëlqim flokëve.

Përbërësit:

2 lugë të mëdha vaj kokosi

2 lugë të mëdha vaj argani ose vaj ulliri

1 vezë

Mënyra e përgatitjes:

Bashkoni të gjithë përbërësit në një enë dhe përzieni së bashku. Masën e fituar vendoseni në flokë sidomos në pjesën e dëmtuar dhe lëreni të qëndroj për 30 minuta. Me pas pastroni flokët siç bëni rregullisht.

- Advertisment -

Lexoni