Tuesday, January 18, 2022

Real Madrid rikujton “La Decima”

Real Madrid ka rikujtuar “La Decima” apo titullin e dhjetë të Ligës së Kampionëve Evropian (UEFA Champions League), të fituar 6 vjet më parë.

Madrilenët, 13 herë kampionë evropian, e kujtojnë sidomos titullin e 10, i cili ishte i veçantë dhe u sigurua pas fitores dramatike ndaj Atletico Madrid, në vazhdime me rezultatin 4 me 1.

Real Madrid | Sixth anniversary of La Décima!

🤩🙌🏆 Sixth anniversary of La Décima!✨⏳ ¡Sexto aniversario de La Décima!#RMUCL | #RMHistory

Posted by Real Madrid C.F. on Sunday, 24 May 2020
- Advertisment -

Lexoni