Thursday, July 7, 2022

Thaçi thotë se s’do të ketë tolerancë – Komenton arrestimin e aktivistit të VV’së

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin Pressing të T7, ka komentuar arrestimin e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje.

Thaçi tha se ai aktivist deshi ta sulmojë presidentin gjatë mbajtjes së konferencës.

“Unë nuk e kam parë videon, por toleranca do të jetë zero për fyerje cenime fizike, kështuqë unë mendoj se njerëzit e kanë kryer punën e tyre profesionale”, është shprehur Thaçi.

“Askush s’ka të drejtë të cenojë presidentin apo konferencën e tij”.

Tutje, ai tha se Kurti duhet ta ketë parasysh se toleranca ndaj provokimeve do të jetë zero.

“Gjesti i tij ishte një tentim për sulm ndaj meje. Kurti duhet ta ketë parasysh se nuk do të lejohet me provoku, toleranca do të jetë zero”, thotë Thaçi.

Gjithashtu, Thaçi përmendi shprehjen popullore ‘dy duar për një kokë’.

“Ai është një aktivist i Kurtit. Dy duar për një kry janë, ai që pretendon me goditë unë jam që ta godas i pari”, shtoi Thaçi.

Video:

Një regjim që nuk e duron të vërtetën, kritikën, dhe drejtësinë mund të sillet vetëm në këtë mënyrë.

Posted by Arlind Manxhuka on Wednesday, 3 June 2020
- Advertisment -

Lexoni