Wednesday, June 29, 2022

Vdes një 76 vjeçare nga Prizreni, kishte Covid-19

Një grua nga komuna e Prizrenit e prekur me COVID-19 ka vdekur sot, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë përmes një komunikate për media.

“Klinika Infektive e QKUK-së ka njoftuar se sot me datë 14.06.2020, në këtë klinikë ka ndërruar jetë pacientja R.M. (1944) nga komuna e Prizrenit. Pacientja ishte në trajtim në Mjekimin Intensiv të kësaj klinike dhe ishte e diagnostikuar me Covid-19 si dhe kishte edhe sëmundjeve të tjera shoqëruese”, thuhet në njoftim.

Që nga fillimi i pandemisë, në Kosovë kanë vdekur 33 pacientë, të cilët kanë qenë të diagnostikuar me Covid-19.

- Advertisment -

Lexoni