Thursday, July 7, 2022

43 pacientë me Covid-19 në Infektivë

43 persona tashmë të rezultuar pozitiv me koronavirus janë të hospitalizuar në Klinikën Infektive. Prej tyre 22 raste janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi si dhe ni pacient tjetër është në përkujdesje intensive me frymëmarrje të asistuar.

E me 49 rastet e mbrëmshme pozitive tashmë shifra e të prekurve në Kosovë ka arritur në 1 mijë e 486. Poashtu të shëruar rezultuan 25 persona, duke e rritur këtë shfër në 953.

Rastet pozitive janë nga: komuna e Vushtrrisë 22 raste, Peja me 7 raste, Prishtina me 5 raste, Gjilani me 3, Prizreni me 3 raste, Istogu me 2, Mitrovica me 2 raste kurse me nga 1 rast janë  Fushë Kosova, Mamusha, Skenderaj, Vitia dhe Suhareka. Me numër të të infektuarve por edhe rasteve të reja me Covid-19 po prinë Vushtrria, Prishtina dhe Peja.

- Advertisment -

Lexoni