Saturday, June 25, 2022

Rrëfim – Gjashtë ditët me Covid-19

Valon Prestreshi, kryetar i Autoritetit Kosovar tw Konkurrencës, ka rrëfyer për ditët e tij me koronavirus. Për gjashtë ditë sa ka kaluar deri më tani me koronavirus, Prestreshi ka shkruar se Covidin e ka marrë me shumë sportivitet dhe kujdesje sipas rekomandimeve të eksperteve.

Ai ka treguar për simptomat e këtij infeksioni, nga dita në ditë.

“Me lejoni tua tregoj pervojen time  per keto 6 dite: – E merkure – Rezultati Pozitiv, pa asnje simptom. E enjte – Asnje simptom. E premte – në orët e hershme të mengjesit (3:00) kam pasur djersitje, kokëdhimbje dhe dhimbje të trupit (nyjet sidomos), dhe tërë ditën e premte pothuajse më ka mbajtë kjo dhimbje, por e tëra ishte e përballueshme”, ka rrëfyer ai.

“E Shtunë: gjumin e kam bërë sikur kurrë më parë. Asnjë shqetësim, dhe e tërë dita, m’ka shkuar normal, me një dhimbje të lehtë të shpinës (krahët). Gjitheashtu kam pasur edhe barkqitje, por jo të tepëruar”, vijon rrëfimin Prestreshi.

“E diel: Asnjë problem farë, gjumin e kam bërë mirë dhe e tërë dita ka shkuar përfekt, deri ora 17:00. Në ora 17:00 fillova të pije lëng portokalli, por nuk kisha shije dhe nuhatje. E hënë: Çdo gjë përfekt, përveç që nuk kam nuhatje dhe shije”, ka rrëfyer përvojën e tij me Covid-19, Valon Prestreshi. 

Me ju thene te drejten, Covidin e kam marre me shume sportivitet dhe kujdesje sipas rekomandimeve te eksperteve, as me…

Posted by Valon Prestreshi on Monday, 15 June 2020
- Advertisment -

Lexoni