Thursday, July 7, 2022

Pamjet nga tregu në Pekin, ku mendohet se shpërtheu sërish koronavirusi

Mediet shtetërore në Kinë kanë zbuluar disa pamje të një tregu ushqimor në Pekin, i cili mendohet të ketë shkaktuar një shpërthim të ri të coronavirusit.

Tregu Xinfadi ka qëndruar i mbyllur që nga 13 qershori, kjo pasi kryeqyteti pati raportuar rastin e parë brenda vendit për herë të parë në dy muaj.

Në pamjet e mëposhtme, shihen punëtorët e tregut të cilët e dezinfektuan zonën, madje raportohet se ata asgjësuan edhe mishin dhe perimet e ngrira.

Ndryshe, masat vijnë si pasojë e rasteve të reja që u raportuan së fundmi në Pekin, ku numri i të prekurve në nivel lokal u rrit në 329.

- Advertisment -

Lexoni