Wednesday, January 19, 2022

Ëmbëlsirë për 3 minuta në mikrovalë (Video)

Pas një vakti të mirë, keni shije edhe për një ëmbëlsirë, por shpesh ju mer kohë për ta përgatitur. Por, ka edhe forma të shpejta si ta bëni një për vete, për vetëm 3 minuta.

Krejt çka ju duhen janë:

3 lugë miell

2 ose 3 lugë sheqer

2 lugë kakao

Pak sheqer vanilje  

Pak krip  

Të gjithat, përzihen.

Më pas, ua shtoni:   

1 lugë pluhur për pjekje

2 lugë buter ose vaj

3 lugë qumësht dhe

4 grimca të vogla çokollate

Të gjithat i përzienti sërish mirë i fusni në mikrovalë për 1 minut dhe më pastaj e konsumoni të ngrohtë apo edhe të ftohtë, varësisht si e dëshironi.

- Advertisment -

Lexoni