Saturday, January 22, 2022

Po trajtohen 282 pacientë me Covid, 17 në gjendje kritike

Bazuar në raportin 24 orësh nga klinikat e Qendrës Klinike Universitare dhe dhe 7 spitaleve të përgjithshme nëShpërbimin Spitalor, janë të shtrirë ​ 282 pacientë të konfirmuar pozitiv me Covid-19.

Në QKUK janë 160 pacientë,​ kurse 122 në spitalet e përgjithshme.

Prej tyre, 103 në Klinikën Infektive, 39 në Pulmologji dhe 17 në njësinë intensive të mjekësisë sportive.

Nga numri total i pacientëve, 122 pacientë janë me oksigjenoterapi në QKUK, kurse 69 në spitalet e përgjithshme.

Në ShSKUK, janë 17 pacientë me Covid-19 në gjendje kritike, 4 prej tyre të intubuar.

- Advertisment -

Lexoni