Wednesday, January 26, 2022

Ndërron jetë aksidentdalisht sportisti nga Vushtrria Fatos Gërxhaliu

Ka ndërruar jetë gjatë një aksidenti në fluturim në Prizren paragllajdisti nga Vushtrria, Fatos Gërxhaliu.

Këtë e ka njoftuar edhe Federata Aeronautike e Kosovës e cila ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të sportistit Gërxhaliu.

“Dje pas një aksidenti në fluturim, ndrroj jetë piloti nga Vushtria Fatos Gërxhaliu.” shkruan në njoftim.

“Ngushëllimet më të sinqerta për familjen e Fatosit, dhashtë zoti forcë të përballojnë këtë humbje të madhe dhe tragjike. Ngushëllime edhe të gjithë shokëve të Fatosit dhe komunitetit aeronautik të Kosovës!” shkruan tutje në njoftim.

- Advertisment -

Lexoni