Friday, June 24, 2022

Vdes nga Covid-19 arkitekti i njohur kosovar

Shoqata e Arkitektëve të Kosovës ka njoftuar se ka vdekur arkitekti i njohur, Bekim Dauti

“Lajm i hidhur për Arkitekturën në Kosovë. Edhe një jetë e mori Virusi Corona. Kolegu ynë tashmë i ndjerë z.Bekim Dauti (1967-2020) na la për të shkuar në përjetësi pas betejës së humbur me Covid-19″.

“Ngushëllime të gjithë Arkitektëve dhe Familjës Dauti nga Shtimja! U prehtë në paqe kolegu dhe miku ynë!”, thuhet në njoftimin e Asociacionit të Arkitektëve të Kosovë.

- Advertisment -

Lexoni