Monday, August 8, 2022

Vdesin dy pacientë në Spitalin e Pejës, njëri i dyshuar tjetri i konfirmuar me COVID

Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, janë regjistruar dy raste të vdekjeve.

Bëhet fjalë për një paciente 78-vjeçare që ishte e konfirmuar pozitiv me Covid-19, si dhe një pacient 71-vjeçar, i dyshuar se ishte i prekur nga ky infeksion, por nuk kishte kryer testin.

Aktualisht në këtë spital po trajtohen 77 pacientë me Covid-19.

Prej tyre, 32 pacientë janë në oksigjeno terapi, nga të cilët 7 janë në gjendje më të rëndë.

- Advertisment -

Lexoni