Thursday, July 7, 2022

“Nissan” paralajmëron humbje rekord, shkaku i pandemisë

“Nissan” paralajmëroi humbje operative prej 4.5 miliardë dollarësh këtë vit, pasi pandemia COVID-19 po pengon përpjekjet e saj të kthimit.

Kompania parashikon humbje deri në mars 2021.

“Pikëpamja e tregut mbetet e pasigurt dhe ne mund të shohim një përkeqësim të mëtejshëm të kërkesës për shkak të një vale të dytë të mundshme të pandemisë”, i tha Kryeshefi Ekzekutiv Makoto Uchida, për një konferencë jetese, shkruan “Reuters”, përcjell albinfo.ch.

- Advertisment -

Lexoni