Thursday, July 7, 2022

Thaçi reagon pas rritjes së numrit të vdekjeve nga COVID-19

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas rritjes së numrit të vdekjeve nga COVID-19.

“Më kanë pikëlluar shumë vdekjet e qytetarëve tanë në ditët e fundit, si pasojë e infektimit me virusin COVID-19. I trishtë ishte lajmi edhe për vdekjen e Adem Latifit, vëllait të Kryetarit të Rahovecit, Smajl Latifit”, ka shkruar ai.

“Familjes Latifi dhe gjithë atyre që i kanë humbur familjarët e tyre u shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta. Lutem për shërim sa më të shpejt të të gjithë të prekurve të tjerë”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

- Advertisment -

Lexoni