Wednesday, January 19, 2022

Vrasin taksistin – Dy vëllezër në pranga

Arrestohen dy vëllezer si autor të dyshuar të vrasjes së taksistit Abdullah Budlla në aksin Fushë-Prezë-Rinas pak ditë më parë.

Policia bëri të ditur se janë prangosur Sajmir Shera 32 vjec dhe vëllai i tij Arsil Shera 20 vjec, banues në Rinas.

Burime për Vizion Plus bëjnë të ditur se vëllezerit Shera dhe viktima janë të afërm me njeri-tjetrin.

Vrasja dyshohet se është bërë për motive të dobëta.

Policia ka sekuestruar edhe armën e krimit dhe makinën me të cilën vëllezerit Shera janë larguar nga vendi i ngjarjes.

Abdullah Budlla 71 vjec u gjet i pajetë jashtë makinës së tij në afërsi të Rinasit 3 ditë më parë pasi ishte qëlluar me armë zjarri.

Ai punonte prej kohësh si taksist pa licence në këtë zonë.

- Advertisment -

Lexoni