Sunday, May 29, 2022

Xhensila Myrtezaj: ‘Njerëzit kanë shpifur dhe unë s’kam reaguar’

Përmes disa fotove të postuara në InstaStory, Xhensila Myrtezaj kujtoi fillimin e rrugëtimit të saj si këngëtare. Fare e vogël, teksa konkurronte tek “Gjeniu i Vogël” në Tv Klan. Siç ndodh rëndom, njerëzit kanë gjithnjë për të thënë, por kësaj here këngëtarja vendosi t’i përgjigjet “shpifjeve” siç ajo i quan përmes një tjetër postimi.

Në përshkrimin e po atyre fotove, Xhensila tregon se është po e njëjta me vajzën e vogël që duket në foto, duke theksuar se fytyra e saj është po aq e paparekur nga operacionet apo ndërhyrjet estetike, sikundër pretendon një pjesë e mirë e ndjekësve.

Jeta e?shte? e bukur dhe kur them ke?te? nuk harroj te? pe?rfshij sakrificat. Nuk kam kujtime te? kapura nga aparati fotografik nga periudha e fe?mije?rise? sepse nuk jam rritur ne? nje? familje me munde?si pe?r te? me? shkrepur foto. Imazhet e mia te? para jane? ato qe? dokumentojne? dashurine? time pe?r muzike?n, imazhe nga emisionet ku kam marre? pjese?. Kamera me? ka njohur si ke?nge?tare dhe sot me? she?rben si mjet i nje? lufte qe? ashtu si c?do lufte?, e?shte? e padrejte?! 

Fytyra dhe trupi im ne? moshe?n e ke?tij momenti prane? Alketa Vejsiut, jane? po aq te? paprekura nga operacionet plastike sa sot. Kam trokitur ne? parukeri e ne? paleste?r dhe kam dale? entuziaste pe?r reagimin e publikut, publikun qe? dua ta mbush me dashurine? time. Megjithate? njere?zit kane? hedhur ne? ere? c?do dere? shpifjeje dhe une? nuk kam reaguar.

Nde?rkohe? jam njeri dhe jam njeri publik, por kjo nuk i jep te? drejte?n askujt qe? te? vjelle? mbi imazhin tim (e të askujt) me?rzitjet dhe mllefet personale. Shume? e shohin imazhin e Xhensile?s nga kamera, por Xhensile?n kur kamerat fiken e njohin vete?m te? afe?rmit dhe miqte?. Kam respekt pe?r skepticizmin, kam respekt pe?r pyetjet e sinqerta por nuk kam respekt pe?r fenomenin e shpifjes pa mase? vete?m sepse pe?rtohet qe? te? ve?zhgohet pe?rpara se te? flitet.”- shkruan këngëtarja.

Kjo nuk është hera e parë që Xhensila (apo emra të tjerë të njohur) përfliten për operacione plastike duke mos marrë parasysh (në rastin konkret) ndikimin e viteve, rritjes, ndryshimit natyral të tipareve apo formave të ndryshme të teknikave të make up-it. 

- Advertisment -

Lexoni