Thursday, May 19, 2022

Kosovare Asllani debuton me fanellën e Real Madridit

Real Madrid është mposhtur me rezultat të thellë në 0 me 4 nga Barcelona.

Në këtë takim me fanellën “mbretërve” debutoi edhe futbollistja me prejardhje nga Kosova, Kosovare Asllani.

Ajo përmes një postimi në “Twitter” zotohet se në ndeshjet e ardhshme do ta bëjë më të mirën me klubin e Realit.

“Jam krenare që luajta ndeshjen e parë zyrtare nën fanellën e Realit. Sot ne zhgënjyem, por misioni ynë është ta çojmë këtë klub përpara dhe të koncentrohemi në ndeshjen e ardhshme”.

- Advertisment -

Lexoni