Tuesday, May 24, 2022

Hoti e Vuçiq vazhdojnë takimit të enjten në platformën online

Kryeministri Avdullah Hoti dhe Presidenti serb Aleksandër Vuçiq do të takohën të enjten por kësaj radhe virtualisht në Samitin e Sigurisë së Beogradit.

Klan Kosova mëson se në këtë takim virtual, sikur Hoti ashtu edhe Vuçiq janë ftuar të marrin pjesë si panelistë në një episodë diskutimi ku do të flitet për të ardhmen e marrdhënieve Kosovë-Serbi.

Në po të njëjtin diskutim online sipas organizatorit do të flasin Emisari për Dialogun Miroslav Lajçak dhe Zyrtarja e lartë e Qeverisë gjermane Susanne Schutz.

- Advertisment -

Lexoni