Thursday, May 26, 2022

Distria Krasniqi e gjunjëzon kampionen Olimipike dhe fiton medaljen e artë

Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e artë në Grand Slamin e Hungarisë.

Të premten gjatë ditës në Budapest, në finalen e madhe, xhudisja pejane mposhti argjentinasen Paola Pareto në kategorinë deri në 48 kg.

Për 24-vjeçaren Krasniqi ishte medalja e dytë e artë në Grand Slame në vitin 2020.

Në muajin shkurt ishte e para në podium ne Grand Slamin e Parisit, ndërsa i dyti erdhi pas tetë muajsh. Paola Pareto është kampione olimpike nga Rio 2016.

- Advertisment -

Lexoni