Sunday, May 29, 2022

Janë të shijshme por edhe ushqimet më të kqija për organizmin

Keni dëgjuar shprehjen, “ti je ajo që ha”? Edhe pse shumica prej nesh jemi të familjarizuar me këtë shprehje ne vazhdojmë të mbushim raftet e kuzhinës me sheqerna dhe yndyra sepse nuk u rezistojmë dot. Por, pavarësisht se do të jetë e pamundur t’i largojmë plotësisht nga dieta jonë për hir të shëndetin dhe mirëqenies së trupit tuaj mundohuni që të konsumoni sa më rrallë ushqimet në vijim.

Patate të skuqura

Thuajse askush nuk mund të hajë vetëm një racion. Një racion përfshin vetëm rreth 18 patate të skuqura. A mund të ndalesh aty? Patatet e skuqura përveçse kanë shumë kripë, një studim i New England Journal of Medicine zbuloi se patatinat shtuan më shumë paund në trupin e konsumatorëve sesa pijet me sheqer, mishi i përpunuar, mishi i kuq dhe ushqime të tjera. Kështu që qëndroni larg këtyre patate të skuqura jo të shëndetshme.

Pulë e fërguar

Pula konsiderohet si një alternativë më e shëndetshme ndaj mishit të kuq sepse është më e ulët në yndyrë të ngopur sesa viçi dhe një burim i shkëlqyeshëm i proteinave. Por lyejeni atë në miell dhe skuqeni thellë në një banjë me vaj të nxehtë, dhe ju sapo keni kthyer një proteinë ushqyese në një nga vaktet e pashëndetshme.

Kur e tundni dhe skuqni pulën në vaj, ushqimi thith shumë yndyrë, gjë që rrit përmbajtjen e kalorive në vakt. Edhe më keq, skuqja e ushqimeve në temperaturë të lartë në vajra bimorë (si kanola dhe vaj misri) ose vajra farërash (si susam ose fara rrushi) formojnë yndyrna trans, të cilat shoqërohen me rritjen e rrezikut të sëmundjeve të zemrës, kancerit dhe mbipeshes, sipas gazetave të shkencës dhe teknologjisë ushqimore. Yndyrnat e ngopura nga lëkura e pulës gjithashtu rrisin kolesterolin LDL (i keq), i cili kontribuon në pllakat në arterie, duke ju rrezikuar më shumë nga sëmundjet e zemrës dhe goditja në tru.

Petullat

Brumë! Ato përbëhen nga mielli i bardhë dhe sheqeri dhe më pas skuqen thellë në vaj. Kjo do të thotë që petullat përmbajnë gjithashtu yndyrna trans, lloji më i keq që rrit kolesterolin e keq dhe ul kolesterolin e mirë, sipas Klinikës Mayo.

Drithëra të veshura me sheqer

Pranojeni: ju e dini që jeni duke marrë zero fibra dhe shumë karbohidrate dhe sheqer nga ajo tas me drithëra. Kjo është arsyeja pse konsiderohet mëngjesi më i keq për humbjen e peshës. Një ide më e mirë për mëngjes do të ishte të shtoni pak qumësht me çokollatë në bollgur të nxehtë, i cili është plot me fibra dietike. Ose zgjedhni drithëra më të shëndetshme herën tjetër kur jeni në dyqan.

Margarinë

Konsumimi i një shkopi margarine rrit rrezikun për sëmundje koronare të zemrës sepse përmban yndyrna trans. Sa më e fortë të jetë margarina, aq më shumë yndyrna trans, sipas një studimi në Epidemiologji. Buteri është një alternativë më e mirë. Një përmbledhje e vitit 2016 në PLOS One gjeti shumë pak lidhje midis konsumit të gjalpit dhe sëmundjes së zemrës.

Hotdog

Së pari nga çfarë është bërë ky mish misterioz? Sipas Këshillit Kombëtar të Hot Dog-ve dhe Salsiçeve, hot-dogët bëhen nga prerjet e mishit të viçit që përbëjnë viçin e bluar, biftekët, etj të përzier me nitrate për të ndihmuar proteinat e mishit të bashkohen. Ngjashëm me shumicën e ushqimeve të tjera që gjenden në këtë artikull, hot-dogët janë të pasur me yndyrna të ngopura dhe natrium dhe shumë përmbajnë nitrate, një përbërës i lidhur me kancerin, sipas Institutit Kombëtar të Kancerit.

Fondant

Në thelb është plastelinë e ngrënshme. Çfarë ka në të? Sheqer (25 gramë për racion), ujë, xhelatinë, yndyrë bimore dhe glicerinë. Oh, dhe ai përbërës i fundit, glikol propilen, ka qenë i lidhur me shëndetin e dobët të veshkave, sipas Fondacionit Kombëtar të Veshkave.

Mishërat Deli

Mishi i tillë përmban një konservues të quajtur nitrat natriumi i cili mund të shkaktojë inflamacion kronik në arterie, duke çuar në aterosklerozë, ngushtimin e arterieve. Por nëse vërtet dëshironi të bëni një sanduiç, duhet të vlerësoni llojin e mishit që bleni si p.sh. a është i paketuar mirë dhe ku ruhet në mënyrë që të jeni të sigurt.

Pomfrit dhe kaçkavall

Të gjithë i dashurojmë dhe është e vështirë t’i thuash jo këtij kombinimi kaq të shijshëm. Por ndoshta kur të njiheni me pasojat të paktën do të konsideroni t’i konsumoni më rrallë. Salcat e djathit të blera në dyqan mund të përmbajnë 430 miligram natrium, ose 19% të vlerës suaj të rekomanduar ditore të natriumit. Plus, përmban pothuajse 10% të yndyrnave tuaja të rekomanduara ditore në një porcion vetëm.

- Advertisment -

Lexoni