Sunday, May 29, 2022

Festivali i Këngës: Publikohet lista me këngëtarët pjesëmarrës të këtij viti

Festivali i 59-të i Këngës në RTSH ka gati listën me këngëtarët pjesëmarrës. Nisur nga emrat e bërë publik nga faqja zyrtare e Radio Televizionit Shqiptar në Facebook, ky vit premton shumë. Nuk dihet ende si do të zhvillohet festivali i këtij viti, nisur nga situata e krijuar prej pandemisë dhe as kush do ta drejtojë, por artistët janë gati.

Festivali i Këngës: Publikohet lista me këngëtarët

Emra të njohur si Anxhela Peristeri, Manjola Nallbani, Devis Xherahu, Era Rusi, etj janë disa nga konkurrentët e festivalit të 59-të të këngës. Në vijim gjeni listën e plotë të 26 artistëve dhe titujt e këngëve përfaqësuese.

1. Peng- Devis Xherahu

2. Valixhja e kujtimeve- Orgesa Zaimi

3. Kush je ti dashuri- Festina Mejzini

4. E morën botën- Franc Koruni

5. Pendesë- Inis Neziri

6. Kam me t’ba me kajt- Sardi Strugaj

7. Më jep jetë- Gjergj Kaçinari

8. Nëse vdes- Durim Morina (Mirudi)

9. Tjerr- Evi Reçi

10. Vashëzo- Rosela Gjylbegu

11. Vallja e jetës- Klevis Bega (Kastro Ziso)

12. Do t’ja dal- Klinti Çollaku

13. Karma- Anxhela Peristeri

14. Si ajo- Wendi Mancaku

15. Ty- Fatos Shabani

16. Vajzë- Florent Abrashi

17. Njësoj- Enxhi Nasufi

18. Ajo vajza- Kamela Islamaj

19. Zjarri im- Era Rusi

20. Jo- Erikson Lloshi

21. Më mbron- Xhesika Polo

22. Ora e jetës- Manjola Nallbani

23. E lirë- Giliola Haveriku

24. Nënë- Viktor Tahiraj

25. Vendi im- Agim Poshka

26. Meteor- Stefan Marena

Emrat më lart, janë përzgjedhur prej jurisë së përbërë nga Alma Bektashi, Jonida Maliqi, Agim Doçi, Klodian Qafoku dhe Eugent Bushpepa.

- Advertisment -

Lexoni