Wednesday, May 25, 2022

Receta në 2 minuta: Muffin me perime

Përbërësit:

2 vezë 1 gotë qumësht 100 ml vaj ulliri 2Kunguj 2 karota 3 Qepë të njoma Kopër Kripe Piper Fryrës 50 g Djathë kaçkavall

Përgatitja:

Grijmë me rende kungujt dhe karotat, qepët dhe koprën i grijmë imët. Në tas rrahim vezët me kripë, piper qumësht dhe vaj ulliri. Shtojmë miellin dhe fryrësin , e përziejmë derisa të bëhet brumë. Shtojmë djathin dhe perimet, dhe masën e krijuar e vendosim në format e Muffin. I pjekim në furrë të para ngrohur me 180 C për 20 minuta.

- Advertisment -

Lexoni