Friday, January 28, 2022

Aliu në Preshevë: Vazhdimisht do bëjmë kërkesa për ta vizituar Preshevën edhe pse Beogradi bën ndalesa

Ministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliut autoritet serbe ia kanë lejuar vizitën zyrtare në Preshevë. Megjithëse, Aliu në një konferencë të...

Kështu raportohen të vdekurit nga COVID-19 (VIDEO)

Çdo i hospitalizuar nga COVID-19 raportohet në baza ditore nga SHSKUK-ja. Njëjtë raportohen edhe ata pacientë, të cilët pësojnë nga kjo sëmundje ngjitëse. Sipas drejtuesit të...

Një fëmijë nën moshën 9 vjeçare ka vdekur nga Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 6 viktima nga COVID-19. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Në mesin e viktimave...

Torturuan bashkëmoshataren e tyre në një shkollë në Prizren, një muaj paraburgim për dy të miturat

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti për të Mitur, ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje tridhjetë (30) ditë, e cila do të llogaritet prej...

Latifi: Masat anti-COVID vendosen konform situatës me pandeminë dhe diskutimeve me ekspertë

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës lidhur me situatën me pandeminë tha se të gjitha vendimet për...

Sali ​Berisha rikthehet në Kuvend pas katër muajsh: Erdha vetëm për popullin

Pas një mungese gati katër mujore Sali Berisha është rikthyer në Kuvendin e Shqipërisë. Berisha tha se po rikthehet vetëm për respekt të popullit dhe...

Dalin pamjet e rënda kur një ushtar ukrainas hapi zjarr në një fabrikë ushtarake dhe vret 5 persona

Një ushtar i Gardës Kombëtare të Ukrainës hapi zjarr ndaj rojeve të sigurisë në një fabrikë ushtarake në Ukrainën qendrore për arsye të panjohura,...

Minatorët ngujohen në minierën e Trepçës, kërkojnë rikthimin e punëtorëve të suspenduar pas incidentit të tetorit

Rreth 80 minatorë janë ngujuar në minierën e Trepçës, duke kërkuar rikthimin në punë të punëtorëve të suspenduar rreth tre muaj më parë. Këtë për...

Arrestohet një person i dyshuar për terrorizëm

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për përfshirje në terrorizëm “Arrestohet një person i kërkuar në stacionin policor në Han të Elezit...

PSD me aksion simbolik: Qeveria i nënshtrohet KEDS-it dhe KESCO-s

Partia Socialdemokrate mbajti paraditen e sotme një aktivitet para Qeverisë së Kosovës, ku vendosi një baner në hyrje të ndërtesës me mbishkrimin “Zyra për...

Më të rejat