Friday, January 28, 2022

Distria Krasniqi arrin në finalen e madhe të Grand Prixit të Portugalisë

Xhudistja e Kosovës, Distria Krasniqi është kualifikuar në finalen e madhe të turneut “Grand Prix” që po zhvillohet në Portugali. Distria Krasniqi e ka nisur...

Amir Rrahmani: Të isha italian, të gjithë do të flisnin për mua

Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës dhe Napolit, Amir Rrahmani ka shpjeguar vështirësitë e tij për t’u vendosur në ‘Stadio Maradona’ dhe pretendon se të...

2 vite nga vdekja/ Një statujë për Kobe Bryant dhe vajzën e tij

Legjenda e NBA, Kobe Bryant dhe vajza e tij Gianna, kanë tashmë një statujë bronzi në vendin ku pësuan aksidentin fatal. Ajo u vendos sot...

Trajneri flet për mungesat e shumta të Messit, koronavirusi e ka goditur fort

Mungesa e Lionel Messit në disa ndeshje për Paris Saint-Germain këtë muaj dhe tani në Kombëtaren e Argjentinës në kualifikime për Kupën e Botës...

Një person i maskuar vendos eksplozivin në shtëpinë e Armando Dukës

Top Channel ka siguruar pamjet e kamerave të sigurisë nga shpërthimi me eksploziv i ndodhur një natë më parë në shtëpinë e presidentit të...

Tifozi futet në fushë me thikë në dorë për t’i sulmuar lojtarët

Një ndeshje e të rinjve mes Sao Paulos dhe Palmeiras u ndërpre përkohësisht, pasi një tifoz u fut vrullshëm në fushë duke e mbajtur...

Irani e dënon me vdekje boksierin 26-vjeçar, për pjesëmarrje në protestë kundër korrupsionit

Boksieri 26-vjeçar Mohammad Javad është dënuar me vdekje nga një gjykatë në Iran, për shkak se kishte marrë pjesë në një protestë kundër korrupsionit...

Hidhet shorti i Copa del Rey, sërish Bilbao vs Madrid

Është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Kupën e Mbretit. Shorti ka hedhur përballë njëri tjetrit finalistët e Superkupës, Athletic Bilbaon dhe Real Madridin. Reali fitoi...

E përdhunoi një shqiptare, nëntë vjet burg për Robinhon

Ish-ylli i Real Madrid dhe Manchester City, Robinho është dënuar me nëntë vjet burg për përdhunim. Gjykata e Kasacionit në Romë hodhi poshtë një apel...

Ndeshje miqësore me Zvicrën – Shaqiri dhe Xhaka përballen me Kosovën

Tashmë është zyrtare. Kosova do të përballet me Zvicrën në një takim miqësor që të do të zhvillohet me 29 mars. Kombëtarja zvicerane ka vulosur...

MOST READ