Sunday, May 29, 2022

932 testime/ Rritet numri i të infektuarve me covid-19, shënohen sërish viktima

Dy raste të reja të vdekjeve si pasojë e infektimit me Covid-19, janë regjistruar në Shqipëri. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 932 testime dhe janë konfirmuar me Covid-19, 155 persona të tjerë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 34 raste në Tiranë, 24 raste në Durrës, 12 raste në Krujë, nga 9 raste në Korçë dhe Lezhë, 8 raste në Elbasan, nga 7 raste në Kurbin dhe Vlorë, 6 raste në Gjirokastër, 4 raste në Kukës, nga 3 raste në Fier, Kavajë, Përmet, nga 2 raste në Shkodër, Devoll, Lushnje, Mirëditë, Tropojë, Mallakastër, Divjakë, Peqin, Kolonjë, Gramsh, nga 1 rast në Mat, Ura Vajgurore, Klos, Vorë, Maliq, Patos.

Fatkeqësisht betejën me Covid-19 nuk e kanë fituar dy të infektuara. Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, fatkeqësisht në dy spitalet COVID, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen dy qytetare nga Tirana, një 61 vjeçare dhe një 69 vjeçare me sëmundje bashkëshoqëruese.

- Advertisment -

Lexoni