Tuesday, May 24, 2022

O’Brien mezi pret t’i takojë Hotin e Vuçiqin

Këshilltari për Siguri Kombëtare i SHBA-së, Robert O’Brien, përmes një postimi në Twitter ka thënë se angazhimi i liderëve të Kosovës dhe Serbisë në dialog sjell përfitime për të dyja vendet.

Ai thotë se e mirëpret takimin e nesërm me Hotin e Vuçiqin në Shtëpinë e Bardhë.

“Mezi pres takimin e nesërm në Shtëpinë e Bardhë me presidentin Vuçiq dhe kryeministrin Hoti. Këto diskutime të rëndësishme do të avancojnë paqen përmes bashkëpunimit ekonomik. Përkushtimi i të dy liderëve në dialog do të sjellë përfitime për Serbinë dhe Kosovën”, ka shkruar O’Brien.

LEXO EDHE KËTË:

- Advertisment -

Lexoni