Sunday, May 29, 2022

Kosova mposhtet nga Greqia

Kosova ka pësuar humbje 2:1 nga Greqia në stadiumin “Fadil Vokrri” sonte në kuadër të Ligës së Kombeve.

Dimitrios Limnios (2’) dhe Dimitris Siopvas (51’) realizuan për Greqinë, ndërsa për Kosovën golin e vetëm e shënoi rezervisti Bernard Berisha (82’).

Pas dy xhirove në Grupin 3 të Ligës C kryeson Greqia me 4 pikë sa i ka edhe Sllovenia. Kosova e Moldavia kanë nga një pikë.

- Advertisment -

Lexoni