Tuesday, January 18, 2022

Plumbat drejt autobusit i morën jetën të dyve/ Ledioni dhe Genta ishin miq të ngushtë, videot prekëse

Ledion Hamzaj dhe Gentiana Mustafaj, njëri 16 dhe tjetra 17 vjeç, janë dy nxënësit që humbën jetën në mënyrë tragjike në autobusin e sulmuar me kallashnikov të premten në mbrëmje.

Ngjarja e ndodhur në fshatin Gllogjan të Deçanit, tronditi mbarë opinionin publik, mbetet ende një enigmë e pazgjidhur nga policia kosovare.

Qeveria e Kosovës ka ofruar 20 mijë euro shpërblim për secilin qytetar që jep informacione për autorin e vrasjes së trefishtë.

Jeta e Ledionit dhe Gentianës u ndërpre në mes ashtu papritur duke i lënë në gjysmë ëndrrat e tyre dhe duke copëtuar zemrat e familjarëve.

Plumbat drejt autobusit i morën jetën të dyve/ Ledioni dhe Genta

Dy të rinj plot energji, siç shonë shokë e të afërm, gjë që e reflektonin edhe në videot e postuara në TikTok.

- Advertisment -

Lexoni