Sunday, May 29, 2022

Ristarton Bundesliga – Borusia Dortmund tregon forcën

Pa praninë e tifozëve, në rrethanat e reja të pandemisë COVID-19, kanë vazhduar ndeshjet në Bungesligë.

Në derbin e javës, Borussia Dortmund mposhti Schalke 04 me rezultat të thellë 4 me 0.

Golin e pare e shënoi ylli i ekipit, Erling Braut Haaland, kurse dy gola shënoi Raphael Guerreiro dhe një tjetër Thorgan Hazard.

Në ndeshjet tjera u arritën këto rezultate:

Ausburg – Wolfsburg 1 – 2

Fortuna Dusseldorf – SC Paderborn 0 – 0   

Hoffenheim – Hertha Berlin 0 – 3       

RB Leipzig – SC Freiburg 1 – 1    

Frankfurt – Borusia Mgladbach 1 – 3

- Advertisment -

Lexoni