Wednesday, June 29, 2022

Regjistrohet vdekja e parë nga COVID-19 edhe në Kamenicë

Një person i moshës 64vjeç nga Kamenica ka ndërruar jetë sot në Klinikën Infektive në Prishtinë, ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me COVID-19.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati përmes një postimi në Facebook.

“I ndjeri është nga komuniteti serb dhe u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes e miqve. Kjo është vdekja e parë e shënuar në komunën tonë nga virusi SARS-CoV-2. Ky rast duhet të na vetëdijësoj të gjithëve që të vazhdojmë kujdesin dhe t’i respektojmë udhëzimet nga institucionet shëndetësore”, ka shkruar Kastrati.

- Advertisment -

Lexoni