Monday, January 24, 2022

Shqipëri: Katër të vdekur nga COVID, ndër ta edhe një 31-vjeçar

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit në lidhje me COVID-19 në Shqipëri.

Në 24 orët e fundit bëhet me dije se kanë ndërruar jetë 4 pacientë të prekur nga koronavirusi.

Ndërviktimat është edhe një i ri, vetëm 31-vjec, i cili sipas ministrisë kishte sëmundje bashkëshoqëruese diabetin.

Njoftimi i plotë

92 raste të reja me koronavirus u zbuluan gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar totalin e të infektuarve në 5197.

Në 24 orët e fundit 4 pacientë kanë humbur jetën: një 31 vjeçar nga Tirana , një 69 vjeçare nga Shkodra, 85 vjeçare nga Fieri

124 pacientë të shtruar ndodhen në të dy spitalet Covid-19, ndërto 18 janë në terapi intensive dhe 7 janë të intubuar.

Të infektuarit e rinj janë:52 raste në Tiranë, 12 në Krujë, 7 në Kukës, 6 në Fier, 5 në Mirditë, 4 në Tropojë, nga 3 raste në Vlorë, Kamëz, Përmet, nga 2 raste në Elbasan, Tepelenë, Memaliaj, nga 1 rast në Kurbin, Korçë, Lezhë, Has, Berat, Pogradec, Prrenjas.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 53 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 2883, që nga fillimi i epidemisë.

Që prej fillimit të marsit janë testuar rreth 39 mijë persona, prej të cilëve janë:

– 4997 të infektuar,

– 150 viktima;

– 2830 të shëruar,

– 2125 të infektuar aktivë.

- Advertisment -

Lexoni