Friday, January 28, 2022

Mbi 500 raste pozitive me COVID-19 sot në Kosovë

Nga 6.589 testime, 585 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19 sot në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 57 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.372. Në total numri i rasteve aktive është 3.339.

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.830 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.708.466 doza të vaksinës. Deri më sot 794.496 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 27.183 doza përforëcuese dhe 2.147 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

May be an image of text that says 'COVID19 BASHKE IA DALIM! PERDITÄSIMI FUNDIT Të vaksinuar brenda 24 orève 3.830 Të vaksinuar me nje dozë REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIA SHENDETESISE 14 JANAR, 2022 Doza të administruara në total 884.640 1.708.466 Të vaksinuar me dy doza Doza perforcuese 794.496 Testime brenda 24 oreve 27.183 Doza tẻ treta 6.589 2.147 Raste pozitive Vdekje 585 Pozitiviteti rasteve Të shëruar 8.87% 57 Raste aktive 3.339'
- Advertisment -

Lexoni